Milli Atletlerden Kaymakama Nezaket Ziyareti – Balıkesir

30 Aralık 2009 Çarşamba 11:37       SUAT SALGINMilli Atlerlerden ziyaret 1

Atletizm’de yurt içinde ve yurt dışında kazanmış oldukları şampiyonluklarla Türkiye’nin gururu olan milli atletler, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Atletizm Kulübü kurdular. Resmi olarak kuruluşlarını tamamlayan kulüp yönetimi İlçe Kaymakamı Nihat Nalbant’

BALIKESİR (İHA) – Atletizm’de yurt içinde ve yurt dışında kazanmış oldukları şampiyonluklarla Türkiye’nin gururu olan milli atletler, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Atletizm Kulübü kurdular. Resmi olarak kuruluşlarını tamamlayan kulüp yönetimi İlçe Kaymakamı Nihat Nalbant’a nezaket ziyaretinde bulunarak kendilerine destek istediler.

Ayvalık ilçesi, tarihi ve turizm zenginliklerinin yanı sıra, ülke ve dünya genelinde Atletizm sporcularının elde etmiş oldukları başarılarla da anılıyor. Yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda defalarca dereceye girerek, şeref kürsüsünde Milli Marşımızı okutan Ayvalık’lı atletlerden Sebahattin Tatar, Rüya Atlı ve Hatice Tatar kendileri gibi başarılı sporcu olabilmesi için atletizme ilgi duyan genç yeteneklerin elinden tutmalarıyla tanınıyorlar. Milli Atletler bu amaçla yıllardır genç sporcuları iyi bir atlet olabilmesi için kendi olanaklarıyla şampiyonalara hazırlıyor ve onlara idmanlar yaptırarak şampiyonlara hazırlıyorlardı.

Sporcusu oldukları Ayvalık Belediyespor’a şimdiye kadar pek çok kupa ve madalya kazandıran Milli Atletler, sonunda Ayvalık Atletizm Kulübü kurarak, Ayvalık’ın atletizmde ki başarılarının sürekli olabilmesini sağlamaya çalıştıklarını belirttiler. Kulüp yasal olarak kurulduğu ilk günlerde ilk icraatını önceki gün Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant’ı makamında ziyaret ederek yeni kurulan kulüplerine destek vermesini istediler.Milli Atlerlerden ziyaret 2Milli Atlerlerden ziyaret 3

Sebahattin Tatar, Rüya Atlı, Hatice Tatar ve Berat Üveyik’ten oluşan Ayvalık Atletizm Kulübü yönetimi, Kaymakam Nalbant’a Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 14 Mart 2010 tarihinde ilk kez bir ilçede, Ayvalık’ta organize edilecek olan Türkiye Yürüyüş Şampiyonası ve Atletizm Milli Takımı için yapılacak seçmelerin yapılacağı müjdesini verdiler. Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmesi için onların sporsal faaliyetlere yönlendirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Gençlerimizi atletizm sporuna ilgi duyabilmesi için kollarını kanatlarını açan milli atletlerimize daha önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından mart ayında Ayvalık’ımızda yapılacak olan şampiyonada da elimizden gelen her türlü desteği büyük bir gururla vereceğiz. Milli Atletlerimizin başarılı geçmişleri hepimizin haklı gururudur. Kurdukları kulüple de kendileri gibi başarılı sporcular yetiştireceklerine de gönülden inanıyorum” diye konuştu. Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Milli Atletlerimizin basında bir süre önce çıkan ‘Bize sahip çıkılmıyor’ şeklinde ki haberlerden üzüntü duyduğunu da kaydetti.

Taglar: , ,

YORUMLAR KAPALI.